17-11-2021

Đoković u polufinalu

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se danas u polufinale završnog ATP turnira u Torinu, pošto je pobijedio petog tenisera svijeta Rusa Andreja Rubljova poslije dva seta, 6:3, 6:2, u drugom kolu Zelene grupe.

Prvi teniser svijeta pobijedio je poslije 67 minuta.

Rubljov je u prvom gemu oduzeo servis Đokoviću, ali je srpski teniser odmah vratio brejk i izjednačio na 1:1. Teniseri su poslije toga osvajali gemove na svoje servise sve do osmog, kada je Đoković napravio brejk i poveo sa 5:3. On je poslije toga osvojio gem na svoj servis i poveo u meču.

Đoković je potpuno dominirao u drugom setu, dva puta je oduzeo servis Rubljovu i plasirao se u polufinale.

Srpski teniser ima dvije pobjede u grupi i kao prvoplasirani ide u polufinale. Rubljov ima pobjedu i poraz.

Đoković će u petak u trećem kolu igrati protiv Britanca Kamerona Norija, a Rubljov protiv Norvežanina Kaspera Ruda.

Nori igra na turniru umjesto Grka Stefanosa Cicipasa koji se poslije prvog kola povukao zbog povrede lakta.