21-09-2020

Novak Đoković u finalu Mastersa u Rimu

Novak Đoković je u finalu Mastersa u Rimu - prvi igrač svijeta savladao je Norvežanina Kaspera Ruda u polufinalu 2:0 (7:5, 6:3), pred navijačima i nakon velike borbe.

Novak Đoković u finalu Mastersa u Rimu | Radio Televizija Budva

Đoković je naišao na žestok otpor rivala, imao je, s pravom, i mnogo primjedbi na suđenje i procjene glavnog i pomoćnih sudija, bio na momente i nervozan i nesiguran, spasio dvije set lopte u prvom setu da bi došao do borbe za rekordnu 36. Masters titulu.

Rud je u prvom setu kontrolisao igru i rezultat, vodio je 5:4 i servirao, imao 40:15, ali nije izdržao.

Srpski teniser je u finišu pronašao ritam i poveo.

U drugom je bilo neizvjesno do 3:2, ali je bilo jasno da je Đokovićeva igra sve sigurnija - u šestom gemu je napravio prvi brejk i uveo meč u mirniju završnicu.

U osmom gemu je imao dvije meč lopte, ali je uporni Rud izborio još jednu šansu.

Više nije mogao, pa je nakon čak dva sata i deset minuta, Đoković konačno proslavio deseti plasman u finale rimskog Mastersa.

U finalu ga čeka pobjednik meča Dijego Švarcman - Denis Šapovalov.