15-11-2019

Odbojka: Poraz Budve i u revanšu

Odbojkaši Budve nastup u Ligi šampiona ove sezone završili su u drugom kolu kvalifikacija.

Odbojka: Poraz Budve i u revanšu | Radio Televizija Budva

Budva je večeras pred svojim navijačima, u revanš meču drugog kola, poražena od portugalske Benfike 3:1 (15:25, 25:21, 25:23 i 27:25).

Benfika je prvi duel u Lisabonu dobila 3:0.

Djelovalo je da možda mogu da odvedu meč u neizvjesnu završnicu, pogotovo nakon ubjedljive igre u prvom setu (25:15), te četiri poena prednosti u trećoj dionici (9:5). Ali, domaći tim je ispustio vođstvo, a momentum je prešao na stranu portugalskog sastava koji je do 25. poena stigao pecanjem odbojkaša Budve.

Time je naša ekipa izgubila šanse da prođe dalje, ali se trudila da se od Lige šampiona oprosti pobjedom. Nije uspjela, iako je u četvrtom setu vodila 17:12 - Benfika je i tu dionicu riješila u svoju korist, igrom na razliku (27:25).

Najefikasniji u redovima crnogorskog prvaka bili su Tapija sa 22 poena i reprezentativac Marko Bojić sa 16.

Budva će takmičenje na evropskoj sceni nastaviti u CEV kupu, u šesnaestini finala, protiv Kaknja iz Bosne i Hercegovine.

Dvorana: Mediteranski Sportski Centar. Gledalaca: 800. Sudije: A. Milonakis (Grčka) i O. C. Sarikaja (Turska). Rezultat po setovima: 25:15, 21:25, 23:25, 25:27.

BUDVA: Tapija 22, M. Bojić 16, Lečić, Radonić, Jevtović (libero 1), Ferguson 7, Hukičević 1, Milev 10, Kimink 5, Milić 9, Popović (libero 2), V. Bojić, Zlobin, Mihajlov.

BENFIKA: Oliveira, Reis 6, Volfaštater 7, Kasas (libero), Lukas 13, Honor 4, Gereiro, Lopes 6, Soares 3, Da Silva, Aleikso 12, Aruho 3.