27-07-2021

OI: Poraz crnogorskih vaterpolista

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od Španije 8:6 (3:2, 2:1, 2:2 i 1:1), u drugom kolu B grupe olimpijskog turnira u Tokiju.

OI: Poraz crnogorskih vaterpolista | Radio Televizija Budva

To je prvi poraz crnogorskih vaterpolista na turniru, nakon startnog trijumfa protiv Australije (15:10).

Izabranici selektora Vladimira Gojkovića nijesu razočarali, odigrali su dobar meč i pružili snažan otpor rivalu, ali je za povoljniji rezultat falilo i malo sreće.

Odličan nastup španskog golmana Danijela Lopeza i više pogođenih stativa i prečki presudilo je pobjednika.

Španija je potvrdila kvalitet i ambicije za visok plasman, kao i da trijumf protiv Srbije nije bio slučajan.

Crna Gora je samo jednom, na početku meča, bila u vođstvu (1:0), a posljednji put uspjela je da izjednači srednom druge četvrtine (3:3).

Španija je sa tri uzastopna pogotka povela 6:3, početkom trećeg dijela meča.

Crna Gora je smanjila na 6:5 i imala napad sa igračem više za izjednačenje, ali nije uspjela da ga realizuje.

Uslijedio je pogodak Španije za vođstvo od 7:5 uoči posljednjih osam minuta.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Martin Famera početkom posljednje četvrtine i svom timu donio vođstvo od 8:5.

Španski tim do pobjede vodili su Blaj Malarak, Alvaro Granados i Bernat Salahuža sa po dva gola, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Alberto Munariz i Martin Famera.

U crnogorskoj reprezentaciji Dušan Matković je postigao tri gola, Aleksandar Ivović dva, a jedan Stefan Vidović.

Crna Gora će u narednom kolu, u četvrtak u osam sati i 30 minuta, igrati sa Hrvatskom.