26-06-2021

Pobjeda crnogorskih vaterpolista protiv SAD-a

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobjedu na startu finalnog turnira Svjetske lige.

Pobjeda crnogorskih vaterpolista protiv SAD-a | Radio Televizija Budva

Crnogorski vaterpolisti savladali su danas u Tblisiju, u prvom kolu A grupe, selekciju Sjedinjenih Američkih Država 10:6 (0:2, 5:2, 3:2 i 2:2)

Američka selekcija povela je na startu 2:0, a vodila je i 3:1 početkom druge četvrtine.

Crna Gora je sa četiri uzastopna pogotka, minut i po prije kraja druge četvrtine, preokrenula na 5:3, a na poluvremenu imala je minimalnu prednost (5:4).

U trećem dijelu meča, sa dva vezana pogotka, prednost je povisila na 7:4, vodila je i 9:6, početkom posljednje četvrtine 9:6, a pogotkom Marka Petkovića, tri minuta i 48 sekundi prije kraja, razliku je prvi put uvećala na četiri gola (10:6).

Najefikasniji u crnogorskoj reprezentaciji bio je Aleksandar Ivović tri, Draško Brguljan i Aleksa Ukropina po dva, a po gol Uroš Čučković, Stefan Vidović i Marko Petković.

U američkoj selekciji dvostruki strijelac bio je Džoni Huper.

Crna Gora će u drugom kolu, sjutra u 14 sati i 30 minuta, igrati sa Gruzijom.

Za ponedjeljak, u posljednjem kolu, zakazan je duel sa Japanom (16.15).

Crnogorskim vaterpolistima turnir u Tbilisiju je generalna proba za nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju.