05-09-2014

Poraz Crne Gore u Bukureštu

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je sinoć u Bukureštu od Rumunije 4:3, u utakmici šeste grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Poraz Crne Gore u Bukureštu | Radio Televizija Budva

Tim porazom, drugim u kvalifikacijama, crnogorska selekcija izgubila je sve šanse da kao jedna od četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije izbori plasman u plej-of rundu.

Izabranici Dušana Vlaisavljevića vodili su do 67. minuta 3:1, ali su dozvolili rivalu da prekrene rezultat i dođe do pobjede.

Rumunija je povela golom Deiana Boldora u desetom minutu. Crna Gora je sa tri pogotka Luke Đorđevića u 15, 33. i 35. minutu, preokrenula rezultat i na odmor otišla sa prednošću od 3:1.

Na 3:2 smanjio je Georgi Puškaš u 67, a izjednačio je Klaudio Bumba u 79. minutu iz jedanaesterca. Konačan rezultat postavio je Florin Tanase u 82. minutu. Našu selekciju do kraja kvalifikacija očekuje duel sa Farskim ostrvima 9. septembra u Toftiru.