25-06-2020

TPCFL: Budućnost novi prvak Crne Gore

Fudbaleri Budućnosti novi su prvaci Crne Gore. Budućnost je večeras na Zlatici, u 30. kolu Telekom Prve crnogorske lige, pobijedila Kom 1:0 i zahvaljujući porazu Sutjeske stekla nedostižnih 20 bodova prednosti.

TPCFL: Budućnost novi prvak Crne Gore | Radio Televizija Budva

Odlučujući pogodak, za 23. trijumf lidera šampionata, postigao je Dejan Zarubica u drugom minutu sudijske nadoknade utakmice.

To je podgoričkom timu četvrta titula prvaka Crne Gore, nakon što su najbolji bili i 2008, 2012. i 2017. godine.

Sutjeska je u Danilovgradu poražena od Iskre 1:0.

Ekipa trenera Aleksandra Nedovića tom pobjedom, 14. ove sezone, zaostatak za drugoplasiranom Sutjeskom svela je na dva boda.

Pogodak, vrijedan tri boda, postigao je Ivan Vuković u 70. minutu.

Pobjedu je upisala i Podgorica, koja je u Donjoj Gorici savladala Grbalj 2:0, golovima Šalete Kordića u 46. i Nikole Vujnovića u 49. minutu.

Bez pobjednika završen je duel Zete i Petrovca, koji su u Golubovcima igrali 1:1.

Petrovac je poveo golom Stefana Savića u 17. minutu.

Gostujući tim imao je priliku i da riješi pitanje pobjednika, ali Miloš Kalezić nije realizovao jedanaesterac u sudijskoj nadoknadi.

U narednom napadu Srđan Krstović izjednačio je rezultat i postavio konačan rezultat.

Pobjednika nije bilo ni u duelu Rudara i OFK Titograda, koji je u Pljevljima završen 1:1.

Gostujući sastav u vođstvo doveo je Admir Adrović u 27. minutu, 102. prvoligaškim pogotkom u karijeri.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat, desetak minuta kasnije, Predrag Kašćelan.

Budućnost je, nakon 30. kola, vodeća na tabeli sa 72 boda i ima 20 više od drugoplasirane Sutjeske.

Trećeplasirana Iskra osvojila je 50, na četvrtom mjestu je Zeta sa 40, dok je peta Podgorica sa 39 bodova.

U narednom kolu, 30. juna, sastaće se: Iskra – Zeta, Sutjeska – Rudar, OFK Titograd – Podgorica, Grbalj – Kom i Budućnost – Petrovac.