Apel iz Komunalnog preduzeća: Čuvajmo javnu imovinu, ona pripada svim građanima Budve
Iz gradskog preduzeća „Komunalno Budva“ uputili su apel javnosti povodom sve učestalije devastacije javne imovine i komunalnog mobilijara na teritoriji opštine.

Kako je saopšteno, posljednji primjer vandalizma zabilježen je ispred Turističko-informativnog biroa (TO Budva), gdje su klupe zbog pretrpljenih oštećenja postale potpuno neupotrebljive i sada zahtijevaju hitnu popravku ili kompletnu zamjenu.
Iz preduzeća ističu da se nova oprema svakodnevno nalazi na meti neodgovornih pojedinaca. Osim lomljenja klupa, redovno se bilježi uklanjanje uložaka iz kanti za otpad, kao i skidanje zaštitnih poklopaca sa stubova javne rasvjete.
„Umjesto da se raspoloživa sredstva ulažu u nove komunalne sadržaje i projekte od koristi za sve sugrađane i posjetioce, primorani smo da novac trošimo na sanaciju uništenog“, naglašavaju iz Komunalnog.
Iako će preduzeće nastaviti sa redovnim aktivnostima na održavanju i obnovi javne infrastrukture, pozivaju sve građane na odgovoran odnos prema zajedničkoj imovini.