Društvo Autor: J. Izvor: RTV Budva

Još jedan pedijatar počinje sa radom u Domu zdravlja Budva

Budvanski Dom zdravlja spreman dočekuje špic ljetnje turističke sezone sa aspekta kadra, bilježeći značajan rast broja zaposlenih. Sa nekadašnjih 11 izabranih doktora, ova zdravstvena ustanova je proširila svoje kapacitete na 17 sistematizovanih mjesta, čime se obezbjeđuje stabilna i efikasna zdravstvena zaštita za građane i turiste.

Foto: RTV Budva 
Foto: RTV Budva 

Za potrebe građana trenutno je angažovano 17 izabranih ljekara za odrasle, što je broj predviđen Pravilnikom o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta. Iako dio ljekara u septembru odlazi na odobrene specijalizacije, rukovodstvo je već obezbijedilo adekvatne zamjene. Angažovanjem dva nova ljekara sa strane, odjeljenje izabranih doktora za odrasle neće osjetiti kadrovski deficit.

Takođe, riješen je i gorući problem na odjeljenju pedijatrije, koje je tradicionalno deficitarno na nivou cijele države. Direktor Doma zdravlja Budva, Blažo Radoman, ističe zadovoljstvo novim ugovorima.

"Zadovoljstvo mi je da smo, evo, i ovog mjeseca sklopili ugovor, počinje još jedan pedijatar da radi u Domu zdravlja Budva. Upravo je prije par dana potpisan ugovor, imamo još jednog specijalistu radiologije koji radi u našoj ustanovi", naglasio je Radoman.

Radoman/Foto: RTV Budva 
Radoman/Foto: RTV Budva 

Budva predstavlja specifičnu sredinu zbog velikog broja zdravstvenih osiguranika koji dolaze iz drugih gradova, ali i država. Pored stalnog stanovništva, zdravstveni sistem metropole turizma trpi ogroman pritisak tokom cijele godine.

U gradu boravi sigurno 20.000 ljudi sa legalno izdatim privremenim boravkom. U saradnji sa Fondom za zdravstveno osiguranje, barata se cifrom od još oko 10.000 ljudi koji nisu ažurirali podatke, a dolaze iz drugih crnogorskih opština.

"To je zaista jedan veliki pritisak i ogroman obim posla na cio Dom zdravlja. Mi funkcionišemo kao jedan sistem i radimo u uslovima veoma povećanog obima posla", objašnjava Radoman.

Uloženo 3,5 miliona eura, saradnja sa Opštinom za primjer

Tokom trogodišnjeg mandata aktuelnog rukovodstva, kroz različite investicije, adaptacije i kadrovsko jačanje, u Dom zdravlja Budva uloženo je oko 3,5 miliona eura.

Radoman posebno ističe i pohvaljuje saradnju sa lokalnom samoupravom, navodeći da je Opština Budva svojim odnosom i podrškom zdravstvenom sistemu "dala domaći zadatak" svim ostalim opštinama u Crnoj Gori.