Presuda Višeg suda, dio članova Savjeta RTCG osuđen uslovno
Viši sud u Podgorici potvrdio je presudu podgoričkog Osnovnog suda kojom su raniji predsjednik Savjeta Radio-televizije Crne Gore Veselin Drljević i nekadašnji članovi Filip Lazović, Naod Zorić i Amina Murić osuđeni na uslovne kazne zatvora od sedam mjeseci, zbog zloupotrebe položaja prilikom reizbora Borisa Raonića za generalnog direktora Javnog servisa 2023. godine. To je saopšteno Televiziji Vijesti iz Višeg suda.

Time je presuda Osnovnog suda iz septembra prošle godine postala pravosnažna.
Ova odluka bila je tema i u parlamentu danas.
Odgovarajući na pitanje Ivana Vukovića (DPS) u zakonodavnom domu, ministar pravde Bojan Božović rekao je da treba sačekati da se vidi šta u presudi piše.
"Treba sačekati dalji tok događaja, pa ću se na osnovu toga referisati. Presude treba poštovati, ali bih naglasio da je Viši sud u Podgorici donio pravosnažnu odluku da je generalni direktor RTCG Boris Raonić izabran zakonito", rekao je Božović.