Društvo Autor: J. Izvor: CdM

Više od 127 hiljada eura kazni zbog nepoštovanja propisa u pomorskom saobraćaju

Na području Lučke kapetanije Bar i Lučke kapetanije Kotor od 1. do 18. jula izdata su 164 prekršajna naloga, u ukupnom iznosu od 127.200 eura, saopšteno je iz Ministarstva pomorstva.

Foto: pixabay
Foto: pixabay

“Inspekcija sigurnosti plovidbe Ministarstva pomorstva nastavlja sa pojačanim nadzorom pomorskog saobraćaja tokom ljetnje turističke sezone, sa ciljem unapređenja sigurnosti na moru i dosljedne primjene zakonskih propisa”, navodi se u saopštenju.

Kako su kazali, od 1. do 18. jula, na području Lučke kapetanije Bar izvršeno je 76 pregleda, pri čemu su izdata 63 prekršajna naloga u ukupnom iznosu od 41.300 eura. Na području Lučke kapetanije Kotor izdat je 101 prekršajni nalog, u ukupnom iznosu od 85.900 eura.

“Ukupno posmatrano, na području obje lučke kapetanije od 1. do 18. jula izdata su 164 prekršajna naloga, u ukupnom iznosu od 127.200 eura”, dodali su.

Kako su pojasnili, u periodu od 1. do 13. jula, koji je prethodio državnom prazniku, na području Lučke kapetanije Bar izdato je 39 prekršajnih naloga u iznosu od 31.100 eura, dok su na području Lučke kapetanije Kotor evidentirana 52 prekršaja, za koje su izrečene novčane kazne u ukupnom iznosu od 44.400 eura.

“Nakon prazničnog perioda, od 13. do 18. jula, inspekcijske službe nastavile su sa pojačanim kontrolama. U tom periodu, na području Lučke kapetanije Bar izdata su 24 prekršajna naloga u iznosu od 10.200 eura, dok je na području Lučke kapetanije Kotor izdato 49 prekršajnih naloga u ukupnom iznosu od 41.500 eura”, naveli su.

Iz Ministarstva pomorstva podsjećaju da je sigurnost učesnika u pomorskom saobraćaju prioritet, te apeluje na sve vlasnike i korisnike plovila da poštuju propise koji uređuju sigurnost plovidbe i odgovornim ponašanjem doprinesu sigurnijem boravku na moru.

“Inspekcija sigurnosti plovidbe nastaviće sa pojačanim kontrolama tokom trajanja ljetnje turističke sezone, a svi utvrđeni prekršaji biće sankcionisani u skladu sa zakonom”, zaključili su.