Sport Autor: D.

Miloš Janičić prvi Crnogorac u UFC-u

Miloš Janičić postao je prvi borac iz Crne Gore koji će se takmičiti u najprestižnijoj kategoriji - UFC.

"Istorija je danas ispisana! Neka odmore neki dušebrižnici", napisao je Janičić na svom instagram profilu.

Momenat ulaska Janičića u UFC dolazi u trenutku kada ovaj sport bilježi vrtoglavi rast popularnosti na prostoru bivše Jugoslavije. Ni Crna Gora nije izuzetak s obzirom da je decembra prošle godine podgorička "Morača" bila mala da primi sve ljubitelje ovog surovog sporta.

Prva borba Janičića očekuje se avgusta mjeseca, najvjerovatnije u Beogradu