Adel priprema veliki povratak na scenu nakon dvije godine pauze
Dvije godine nakon što je najavila dugu pauzu od muzike, Adel je navodno ponovo u studiju i radi na novim pjesmama.

Pjevačica je ovih dana viđena u rodnom Londonu, što je odmah podstaklo glasine o njenom povratku na muzičku scenu.
Adel, koja već godinama živi u Los Anđelesu, doputovala je u London kako bi radila na novom materijalu.
Njen posljednji album „30“, objavljen 2021. godine, donio joj je još jedan veliki uspjeh kod publike i kritike, a obilježili su ga hitovi.
Spekulacije o novom projektu dodatno su pojačane nakon što su u blizini studija viđeni muzičari poput Džastina Vernona iz benda Bon Iver, kao i Grejsi Abrams.
Adel navodno snima u čuvenom Church Studiosu, gdje su tokom godina stvarali Bob Dilan, Eni Lenoks i grupa Depeche Mode.
Izvor blizak pjevačici tvrdi da je njen boravak u Londonu isključivo poslovne prirode.
„Adel provodi najmanje dvije sedmice u Londonu pišući i snimajući muziku. Trudi se da ostane neprimijećena dok radi na novim pjesmama“, rekao je izvor za britanske medije.
Povratak u studio predstavlja svojevrsno iznenađenje, budući da je Adel tokom rezidencije „Weekends with Adele“ u Las Vegasu 2024. godine najavila da planira veoma dugu pauzu.
“Nemam planove za novu muziku. Želim da se odmorim i posvetim drugim kreativnim stvarima“, rekla je tada publici.
Ipak, glasine o njenom povratku počele su da kruže početkom ove godine.
Pojedini izvori tvrde da bi novi album mogao biti objavljen već tokom 2026. godine, uz nešto drugačiji zvuk inspirisan evropskim popom i haus muzikom.
Iako zvanične potvrde još nema, sve više pokazatelja ukazuje na to da bi Adel uskoro mogla da se vrati na muzičku scenu i obraduje fanove novim pjesmama.