Društvo Autor: D. Izvor: Standard

Sony najavio JAČANJE PLAYSTATION PLUS-A i usmjeravanje korisnika ka skupljim paketima

Sony je u najnovijem finansijskom izvještaju potvrdio da planira dodatno da unaprijediti uslugu PlayStation Plus i poveća angažman korisnika kroz prelazak na više pretplatničke pakete.

Kompanija je navela da je rast servisa PlayStation Plus bio jedan od razloga rekordne dobiti njenog gaming sektora u fiskalnoj 2025. godini, iako je u istom periodu zabilježen pad prodaje first-party PlayStation igara. PS Plus pretplatnicima nudi online multiplayer, pohranu u oblaku, popuste i biblioteku igara, a sadržaj zavisi od odabranog nivoa pretplate.

U saopštenju iz finansijskog izvještaja Sonyporučuje da su fokusirani na unapređenje usluge, prenosi Klix.

,,Sony je fokusiran na profitabilan rast PS Plus-a kroz povećanje angažmana korisnika i kontinuirano unapređivanje ponude usluge i sadržaja, kao i podsticanje korisnika da pređu na više pakete”, poručili su.

TRI NIVOA PRETPLATE

Trenutno postoje tri nivoa pretplate, s cijenama od 10,99 do 19,99 dolara mjesečno.