Starogradski bedemi ponovo otvoreni za posjetioce
Starogradski bedemi, jedna od najznačajnijih kulturno-istorijskih lokacija na Budvanskoj rivijeri, ponovo su otvoreni za posjetioce. Ovim lokalitetom upravlja Javna ustanova Muzeji i galerije Budve, pod čijim se nadzorom i u saradnji sa Turističkom organizacijom opštine Budva organizuju svakodnevni obilasci.

Sezona posjeta zvanično je počela 15. juna, a frekvencija gostiju je u stalnom porastu. Zbog izraženih ljetnjih vrućina, dinamika obilazaka je prilagođena vremenskim prilikama, pa se najveći broj ulazaka bilježi na samom početku radnog dana.
Božena Bubanja, angažovana na prodaji ulaznica, ističe da je interesovanje na zadovoljavajućem nivou.
"S obzirom da smo skoro počeli sa radom, tačnije 15. juna, i do sada posjećenost je na zavidnom nivou. Iz dana u dan broj prodatih karata je sve veći i veći i nadamo se da će u predstojećem vremenu biti još bolja prodaja. Čini mi se da je u jutarnjem periodu broj posjetilaca ipak veći. Tada je i vrućina manja, pa je šetnja i upoznavanje sa istorijom i tajnama koje kriju gradske zidine prijatnija."

Strukturu posjetilaca primarno čine inostrani turisti. Pored individualnih dolazaka, bedeme u kontinuitetu obilaze i organizovane grupe sa kruzera iz Boke, a kojima je Budva nezaobilazna izletnička destinacija. Prema riječima zaposlenih, stranim gostima je, uz istorijski kontekst, izuzetno važan i vizuelni ugođaj:
"Posebno im je važno da naprave dobru fotografiju za društvene mreže. Uvijek nas pitaju mogu li da stanu da fotografišu, uvijek su zainteresovani."
Menadžment ustanove je za ovu sezonu utvrdio sledeće cijene karata.
"Ove godine cijene se kreću za odrasle 4 eura, za djecu su 2 eura, dok je za one najmlađe ulaz besplatan, kao i za građane Budve ulaz je besplatan", precizirala je Bubanja.