07-08-2021

Bez pobjednika u duelu Petrovca i Zete

Fudbaleri Petrovca i Zete remizirali su večeras pod Malim brdom 2:2 u meču trećeg kola domaćeg šampionata.

U neizvjesnoj utakmici Petrovac je tokom većeg dijela susreta imao više od igre. Međutim, i Zeta je pokazala želju te je meč završen podjelom bodova.

Gosti iz Golubovaca poveli su preko Đorđija Vukčevića koji je bio precizan sa bijele tačke u 17. minutu, a u 29. je izjednačio Petar Vukčević, preciznim udarcem sa dvadesetak metara.

Do kraja prvog i u većem dijelu drugog poluvremena "nebesko-plavi" su napadali i stvarali šanse. Preokret je donio Marko Živanović u 59. minutu, nakon akcije u kojoj su učestvovali Aleksandar Vujačić i Marko Miličković.

Činilo se da će Petrovčani osigurati sva tri boda, imali su i šansu preko Vujačića za 3:1. Međutim, Zeta je konsolidovala redove i u 78. minutu izjednačenje je donio Ivan Vukčević.

Do kraja susreta gostujući sastav krenuo je prema naprijed, pokušavao je i Petrovac, ali rezultat se nije promijenio.

Domaći su ušli u ovaj duel oslabljeni neigranjem defanzivaca Medigovića i Mikijelja, dok su mladi fudbaleri Zete, nakon dva startna poraza u ligi, pokazali da mogu da pruže više u nastavku sezone.

"Nebesko-plavi" su zabilježili četvrti, a Golubovčani prvi bod u domaćem šampionatu.

U narednom kolu Petrovac će gostovati Jezeru, dok Zeta dočekuje ekipu Mornara, za sada najprijatnije iznenađenje.

Iskra srušila šampiona

Večeras su odigrana još tri susreta. Iskra je u Danilovgradu nakon preokreta pobijedila aktuelnog prvaka Budućnost, čime je nastavljena kriza u redovima prošlogodišnjeg osvajača duple krune.

Dečić je u Tuzima bio ubjedljiv i slavio je protiv Rudara sa 3:0, dok je Mornar na svom terenu stigao gol minusa i savladao Podgoricu rezultatom 2:1.

Treće kolo biće kompletirano sjutra utakmicom između Sutjeske i Jezera.

Na vrhu tabele trenutno su Dečić, Iskra i Mornar sa sedam bodova, Sutjeska ima šest, uz meč manje.

Peti je Petrovac sa četiri, Budućnost, Jezero (utakmica manje), Rudar i Zeta imaju po jedan, a Podgorica je bez bodova.

Dobra vijest za naš fudbal - na četiri meča Prve lige postignutno je 13 pogodaka!