18-03-2025

Bila je velika zvijezda Jugoslavije, a onda joj se izgubio svaki trag: Evo gdje je danas Marina Perazić

Marina Perazić, jedna od najpoznatijih muzičkih zvijezda osamdesetih, koja je osvojila srca publike kao članica legendarnog dueta “Denis i Denis“, otkrila je kako su izgledali njeni počeci u muzici, ali i život nakon velike popularnosti. U intervjuu za Kurir Perazić se prisjetila svojih muzičkih uspjeha, života u inostranstvu i povratka na scenu.

Bila je velika zvijezda Jugoslavije, a onda joj se izgubio svaki trag: Evo gdje je danas Marina Perazić | Radio Televizija Budva

Marina Perazić (Foto: Screenshot/YT/)

Karijera Marine Perazić započela je sredinom osamdesetih, kada je postala članica popularnog benda “Denis i Denis” s Davorom Toljom. Grupa je vrlo brzo postala simbol svoje ere, a pjesme poput “Program tvog kompjutera” i “Soba 23” stekle su kultni status. Albumi su se prodavali u rekordnim količinama, a Perazić je ubrzo postala jedan od najvažnijih muzičkih izvođača tog vremena.

Nakon uspjeha sa “Denis i Denis” Perazić je odlučila krenuti solo putem. Snimila je nekoliko albuma, a zatim se odlučila na veliki životni korak – preselila se u Njujork. Tamo je pronašla ljubav i stvorilaporodicu, a za Kurir je objasnila zašto se preselila.

“Moja popularnost je dosegla nivo nepodnošljivosti. Izgubila sam privatnost, koja mi i danas mnogo znači, tako da sam se bez puno razmišljanja 1988. pridružila mom partneru koji je nekoliko mjeseci ranije otišao u Njujork i potpuno se neplanski zaljubila u taj grad, gdje sam se zadržala 8 i po godina”, prisjetila se.

Vratila se potom odavno u rodnu Rijeku, malo je živjela u Beogradu, pa u Novom Sadu, gledali smo je u rijalitiju, a već neko vrijeme je nema u javnosti. Međutim, to ne znači da je Marina odustala od muzike. “Posljednjih šest godina, otkako ponovno živim u Rijeci, nastupam sa Davorom Toljom na matrice – ekonomski je isplativo, a publika i dalje odlično reaguje na Davorovu muziku i moj performans! S Edijem smo ostali u dobrim, prijateljskim odnosima. Prije 11 godina oformili smo bend, no zbog velikog broja članova pokazao se finansijski neodrživim”, kazala je.

Otkrila je i planove za budućnosti. “Budući da sljedeće godine obilježavamo 40 godina od izlaska našeg prvog albuma, voljeli bismo ponovno okupiti bend i održati barem desetak koncerata u glavnim gradovima regije. Problem je što smo u ovim godinama (66 i 65) prilično komotni – imamo dovoljno nastupa sa ovom jednostavnom postavom. No, nadam se da ćemo uspjeti izaći iz zone komfora i organizovati mini turneju”, otkrila je.