22-02-2020

Budva uzela mjeru Primorcu u crnogorskom derbiju

Vaterpolisti Budve savladali su Primorac sa 8:5 u večeras odigranoj utakmici 12. kola Regionalne A1 vaterpolo lige i načinili važan korak u borbi za opstanak u eliti.

Budva uzela mjeru Primorcu u crnogorskom derbiju | Radio Televizija Budva

Meču na bazenu u našem gradu prisustvovao je veliki broj navijača.

Uprkos boljem startu Kotorana i vođstvu od 1:0 na kraju prve četvrtine crnogorskog derbija, domaći su konsolidovali redove i odličnom timskom igrom na poluvremenu stekli dva gola viška. Do posljednje dionice izabranici Draga Pejakovića održavali su prednost, u jednom momentu imali plus pet, da bi se okršaj završio sa 8:5 u njihovu korist.

Kod Budve su po dva pogotka postigli najbolji strijelac Savo Ćetković, prezimenjak Petar i Branko Franeta, dok je kod gostiju isti učinak zabilježio Aljoša Mačić .

Treba istaći fenomenalnu partiju čuvara mreže i kapitena Budve, reprezentativca, Dejana Lazovića koji je šuteve gostujućih vaterpolista zaustavio u 13 navrata.

U narednom kolu tim sa bazena "Dragan Trifunović" gostuje ekipi Šapca.