19-01-2023

Đoković se mučio, ali prošao u treće kolo

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Australijan opena, pošto je savladao francuskog tenisera Enca Kuakoa u četiri seta 6:1, 6:7, 6:2, 6:0.

Đoković je dominirao u uvodnom setu, vezao je pet gemova i lako stigao do vođstva u setovima.

Međutim, u drugom setu Francuz se razigrao i počeo da pravi probleme Đokoviću.

Po završetku devetog gema, Đoković je tražio medicinski tajm-aut zbog problema sa zadnjom ložom.

Nakon ukazane pomoći on je prokockako dvije brejk lopte, pa se otišlo u taj-brejk.

U 13. gemu, srpski teniser je poveo 3:0, da bi Kuako nedugo zatim izjednačio. Potom je Novak dva puta servirao za set, ali je Francuz preokrenuo i stigao do izjednačenja.

Ipak, u trećem i četvrtom setu nije bilo dileme, jer je Đoković rivalu prepustio samo dva gema.

U trećem gemu četvrtog seta Đoković se žalio na ponašanje pojedinih navijača, koji su mu zviždali i ometali ga prilikom servisa.

Navijači su nakon toga izbačeni sa tribina.

Đoković će u narednom kolu igrati protiv Bugarina Grigora Dimitrova.