08-12-2023

Fudbalerke OŠ “Stefan Mitrov Ljubiša“ najbolje na Državnom takmičenju

Ženska ekipa Osnovne škole “Stefan Mitrov Ljubiša“ iz Budve osvojila je prvo mjesto na Državnom prvenstvu u malom fudbalu u Podgorici.

Mlade fudbalerke juče su u polufinalu pobijedile OŠ “Zarija Vujošević“ iz Zete sa 5:2, a u finalu sa 2:0 slavile protiv OŠ “Vuko Jovović“ iz Danilovgrada.

Na Državnom takmičenju ekipa budvanske škole nastupila je u sljedećem sastavu: Aleka Balević, Ema Krgović, Andrea Todorović, Bruna Benić, Anastasija Drljević, Olga Sklender, Milica Korać i Jana Midorović.

Takmičenje je odigrano u Sportskom centru “Dadex“ u naselju Masline, u okviru 40. Školskih sportskih igara za učenike sedmih, osmih i devetih razreda.

"Ovo je uspjeh vrijedan pažnje, a istovremeno četvrto odličje koje je ekipa zavrijedila na državnim takmičenjima", izjavio je profesor Tomislav Jovović koji je sa klupe predvodio fudbalerke OŠ “Stefan Mitrov Ljubiša“.