26-08-2014

Košarkaši ubjedljivi protiv Mađarske

Muška kadetska košarkaška reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobjedu na startu druge faze B prvenstva Evrope.

Košarkaši ubjedljivi protiv Mađarske | Radio Televizija Budva

Crnogorski kadeti pobijedili su danas u Strumici, u prvom kolu F grupe, selekciju Mađarske 86:59 (30:8, 18:9, 13:30 i 25:12) i kolo prije kraja takmičenja obezbijedili plasman u polufinale.

Izabranici selektora Dušana Dubljevića upisali su šesti trijumf i zadržali maksimalan učinak na šampionatu.

Prije Mađarske savladali su Švajcarsku (93:44), Austriju (80:61), Portugal (73:47), Švedsku (71:62) i Albaniju (87:50).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Milić Starovlah sa 28, dok je Miloš Popović pored 24 poena imao i 11 skokova.

Istakao se i Ognjen Čarapić sa 13 koševa.

Crna Gora će u drugom kolu, sjutra u 21 sat, igrati sa Češkom igrati za prvo mjesto u grupi.