15-12-2014

Međunarodno takmičenje u kik boksu Croatia Open 2014

Na Međunarodnom takmičenju "Croatia Open 2014" koje se održalo od 12. do 14.12.2014. godine u Makarskoj-Hrvatska učestvovalo je preko 600 boraca iz 10 država.

Međunarodno takmičenje u kik boksu Croatia Open 2014 | Radio Televizija Budva

Reprezentativac Kik Boks Saveza Crne Gore Emil Pupovic je u disciplini Full Contact u kategoriji do 71 kg pobijedio u polufinalu hrvatskog borca Ivana Novosela, nakon čega je finalnu borbu odradio po Profi pravilima discipline Full Contact protiv osvajača Svjetskog Kupa Nikice Radonića, i tom prilikom izgubio na poene sudijskom odlukom, čime je sebi obezbijedio srebrnu medalju.

Pored Emila iz Kik Boks kluba "City Stars"-Budva su nastupila još 2 takmičara i to:

Mlađi Kadet:
Jovan Stanišić disciplina Point Fighting, kategorija preko 47 kg, koji je u osmini finala izgubio od hrvatskog takmičara Nikole Begonje.

Stariji Kadet:
Dino Pupović disciplina Light Contact, kategorija preko 69 kg, koji je u polufinalu izgubio od hrvatskog takmičara Kristiana Benadetija, čime se zadovoljio bronzanom medaljom.