10-02-2021

Petrovčanima trofej Mimoza Kupa, Marković najbolji igrač

Fudbaleri Petrovca savladali su ekipu Igala sa 4:1 u revijalnoj utakmici 42. Mimoza Kupa čime su osvojili trofej za ovu godinu. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Marko Marković, kapiten "nebesko-plavih". Meč je odigran na neutralnom terenu u Tivtu.

Na samom početku, igračima kao i ostalim sportskim radnicima oba kluba obratio se Darko Klasić, sekretar sekretarijata za društvene djelatnosti i sport Opštine Herceg Novi koji je ujedno i otvorio 42. "Mimoza KUP", napisali su na fejsbuk stranici FK Igalo 1929.

Fudbaleri Igala poveli su golom Miloša Grbića u 13. minutu, a rezultat je u 30. poravnao Vukčević. Već minut kasnije, Petrovac preko Rudovića dolazi do preokreta i rezultata 2:1.

Treći gol za "nebesko-plave" postigao je Mikijelj sa bijele tačka, a konačan ishod susreta postavio je kapiten Marković, igrao se 72. minut.

Marković je i proglašen za najboljeg pojedinca turnira.