19-09-2014

Zlato za stonotenisera Živkovića

Nastavljen je uspjeh reprezentacije Specijalne Olimpijade Crne Gore na Evropskim ljetnjim specijalnim olimpijskim igrama. Crnogorski stonoteniser Lazar Živković je osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju ispred takmičara iz Rumunije i Turkmenistana.

Zlato za stonotenisera Živkovića | Radio Televizija Budva

Lazar je imao 9 mečeva i svih 9 riješio u svoju korist. Iz meča u meč je igrao sve bolje i bolje i poslije neizvjesnih mečeva u polufinalu, briljantnom igrom u finalnom meču je savladao protivnika iz Rumunije i osvojio prvo mjesto.

Juče su i naši atletičari nastupili u finalnoj trci na 100 metara i završili trku na četvrtom, odnosno šestom mjestu.

U taboru crnogorske reprezentacije Specijalne Olimpijade nadaju se da će uspjeti da dođu do još nekog odličja.

Danas nastupaju naši sportisti u bacanju kugle. Održaće se i završni mečevi u stonom tenisu u ženskoj konkurenciji.