Potvrđeno 13 uploljvanja kruzera Norvegian Viva u Bar, za sedam mjeseci kruzing sezone očekuje se oko 150 000 turista
Prvi put ove godine u Bar će upljavati kruzer Norvegian Viva. Prema saznanjima Primorskog portala u kompaniji Port of Adria za ovaj kruzer je najavljeno 13 ticanja.

Bar Wash
Prvo uplovljavanje je najavljeno za 6.maj, a drugo 10.maja. U junu su planirana tri uplovljavanja:12. juna, 13. i 16. juna, zatim 1. i 5. jula. Tokom avgusta planirana su četiri uplovljavanja, 8., 12. 25. pa 30. avgusta pa 3.oktobra. Poslednje uplovljavanje kruzera “Viva” od najavljenih 13 je najavljeno za 7.oktobar.
Prema saznanju Primorskog portala na ovom kruzeru je oko 3.000 putnika.
Ova najava je utvrdila rekordnost ovogodišnje kruzing sezone tokom koje će u Bar uploviti ukupno 42 kruzera. Putničkim brodovima će na jedan dan u Bar ove godine doputovati oko 150.000 turista sa svih merdijana.
Tokom prvog mjeseca kruzing sezone u barskoj luci je bilo pet uplovljavanja kruzera.
Podsjetimo, uplovljavanjem megakruzera „Sun Princess”, američke kompanije “Princess Cruises”, otvorena je ovogodišnja kruzing sezona u Baru koja će trajati do 26.oktobra.