Društvo

Uspješno održan Regionalni kongres internističke onkologije u Budvi

Regionalni kongres internističke onkologije REKONIO V, u organizaciji Crnogorskog udruženja medikalnih onkologa, održan je od 15. do 17. maja 2025. godine u Budvi, okupivši vodeće stručnjake iz oblasti internističke onkologije iz zemlje i regiona, saopšteno je iz Kliničkog centra Crne Gore.

Uspješno održan Regionalni kongres internističke onkologije u Budvi

Foto: KCCG

Kako navode, sa preko 400 prijavljenih učesnika, 50 predavača iz zemlje i regiona, 60 prijavljenih sažetaka radova, REKONIO V predstavlja jedan od najvećih kongresa organizovanih ove godine u Crnoj Gori. Veliki broj predavanja održali su ljekari Kliničkog centra Crne Gore različitih specijalnosti. Kongres je pružio platformu za razmjenu najnovijih saznanja, iskustava i dostignuća u liječenju malignih bolesti, s posebnim fokusom na savremene terapijske pristupe i multidisciplinarnu saradnju.

Tokom trodnevnog skupa, učesnici su imali priliku da prisustvuju brojnim predavanjima, radionicama i panel diskusijama najeminentnijih stručnjaka iz Crne Gore i regiona koje su obuhvatile širok spektar tema, uključujući citotoksičnu terapiju, molekularno-ciljanu terapiju, imunoterapiju, kao i prikaze kliničkih slučajeva i postera mladih onkologa iz regiona.

Poseban akcenat stavljen je na kontinuiranu edukaciju i unaprjeđenje kliničke prakse u skladu sa savremenim standardima i mogućnostima zdravstvenih sistema zemalja učesnica.

Organizatori kongresa izrazili su zadovoljstvo odzivom i aktivnim učešćem učesnika, ističući važnost ovakvih skupova za jačanje regionalne saradnje i unaprjeđenje onkološke zaštite. Kongres je završen uz najavu narednog susreta, s ciljem daljeg produbljivanja saradnje i razmjene znanja među stručnjacima iz oblasti internističke onkologije, zaključuje se u saopštenju.