09-01-2021

Crna Gora ubjedljivo savladala Italiju

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore se u velikom stilu plasirala na finalni turnir Svjetske lige. Nakon pobjede nad Hrvatskom u četvrtfinalu evropskih kvalifikacija u Debrecinu, "ajkule" su danas srušile još jednog velikog rivala - nadigrale su Italiju i slavile rezultatom 14:10.

Čak 13 golova dala je naša selekcija u prva 24 minuta (sa osam različitih strijelaca), u posljednju četvrtinu je ušla sa sigurnim vođstvom 13:7 i tada je bilo kasno da "azuri" ne mogu da pariru raspoloženom protivniku.

Tim Vladimira Gojkovića, za koji danas zbog povrede nije nastupio Đuro Radović, sjutra od 20 sati se u finalu sastaje sa boljim iz duela Španije i Grčke.

Vladan Spaić je postigao četiri gola, po dva Marko Petković, Miroslav Perković i Dušan Matković, a po jedan Aleksandar Ivović, Vlado Popadić, Dušan Banićević i Aleksa Ukropina.

Jure treći trijumf, mada je cilj je već sada ispunjen - naš nacionalni tim će biti dio F8 Svjetske lige krajem juna u Tbilisiju.

ITALIJA - CRNA GORA 10:14 (3:4, 1:4, 3:5, 3:1)

Debrecin - Gradski bazen. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Voevodin (Rusija), Ome (Njemačka). Igrač više: Italija 15 (5), Crna Gora 11 (8). Peterci: Crna Gora 1 (1).

ITALIJA: Del Lungo (pet odbrana), Di Fulvio 3, Luongo 2, Fondeli, Di Soma, Jakopo, Prešuti, Ećenike 3, Figari, Napolitano, Bruni, Dolće 2, Nikozija.

CRNA GORA: Lazović (10 odbrana), Brguljan, Radović, Petković 2, Popadić 1, Perković 2, Vidović, Ukropina 1, Ivović 1, Spaić 4, Matković 2, Banićević 1, Kandić.