04-12-2023

Deset medalja za budvanske boksere na Prvenstvu Crne Gore

Bokseri Budve osvojili su 10 medalja na Prvenstvu Crne Gore koje je za sve uzraste održano proteklog vikenda u Beranama.

Takmičari kluba iz našeg grada osvojili su po četiri zlatne i bronzane i dvije srebrne medalje.

U seniorskoj konkurenciji, u kateogriji do 71 kilogram zlato je osvojili Stefan Savković, koji je proglašen i za najboljeg seniora Prvenstva.

U juniorskoj konkurenciji, u kategoriji preko 80 kilograma isti uspjeh ostvario je Vasilije Kujundžić.

Školarac Strahinja Mrdak (-42 kg) okitio se zlatom u svojoj kategoriji, a proglašen je i za najboljeg školarca takmičenja. Zlato je osvojio takođe školarac Slobodan Jelušić koji je nastupio u kategoriji do 36 kilograma.

Srebrna odličja zaslužili su senior Andrija Brajković u kategoriji preko 92 kilograma i školarac Nikola Vučković u kategoriji do 32 kilograma.

Bronzane medalje zavrijedili su: senior Dimitrije Milić (+ 92 kg), juniori Ognjen Drljević (- 70 kg) i Nikša Vučetić ( - 57 kg) i školarac Strahinja Vučetić (- 44 kg).