15-07-2018

Francuska je šampion svijeta!

Fudbaleri Francuske novi su vladari planete, pošto su u finalu u Moskvi savladali Hrvatsku sa 4:2.

Francuska je šampion svijeta! | Radio Televizija Budva

“Trikolori” su drugi put u istoriji osvojili Zlatnu boginju, nakon što su najbolji bili i prije dvadeset godina.

Borba za trofej na Lužnjikiju bila je spektakularna i viđeno je jedno od najboljih finala u istoriji Svjetskih prvenstava.

Četa Didijea Dešana odigrala je izvanredno, ne samo u finalu, pa možemo konstatovati da su se zasluženo okitili krunom na Mundijalu u Rusiji.

Francuska je povela srećno, autogolom Mandžukića u 18.minutu. Uzvratio je Perišić efektnim pogotkom, ali su “trikolori” ipak na odmor otišli sa prednošću. Sudija Pitana je poslije konsultacija sa VAR-om pokazao na bijelu tačku, a Grizman se upisao u strijelce.

Vođstvo je na 3:1 uvećao Pogba u 59, a šest minuta kasnije nemoćnog Subašića udarcem sa distance matirao je i sjajni Mbape. Hrvati su potom preko Mandžukića kaznili poigravanje Ljorisa, ali nisu imali snage da izvuku povoljan rezultat.

Baz obzira na poraz u finalu, “vatreni” su odigralu Mundijal za pamćenje i nadmašili rezultat generacije iz 1998. godine koja je baš u Francuskoj zauzela treće mjesto.