06-06-2022

Luka Barjaktarović osvojio bronzu na Balkanskom prvenstvu u Beogradu

Veliki uspjeh na Balkanskom karate prvenstvu u Beogradu za djecu i seniore ostvario je takmičar budvanskog Karate kluba "Ris 21", Luka Barjaktarović, osvojivši bronzanu medalju.

Kako je saopšteno iz kluba, Luka je u konkurenciji borbe 10 godina -35 kg, u prvom meču ubjedljivo savladao takmičara iz BiH Petrović Gabriela, u drugom Stanić Stefana iz Srbije, u meču za ulazak u finale izgubio je od reprezentativca Srbije Mrdak Miljana dok je u meču za bronzanu medalju savladao Todorović Najdana iz BiH.

U klubu ne kriju zadovoljstvo ostvarenim rezultatom.

"Uspjeh je time veći ako znamo da je ovo prvi nastup u borbama na balkanskim prvenstvima. Takmičari Blagota Mićunović, Lazar Žerajić i Dušan Božović nisu imali sportske sreće i zaustavljeni su u prvim borbama", istakli su u saopštenju.

Balkansko prvenstvo za djecu i seniore održano je od 3. do 5. juna u Beogradu, uz 1.338 prijavljenih kategorija iz osam država.