23-04-2023

Mediteran u Nikšiću zakoračio ka opstanaku

Odbojkašice Mediterana napravile su korak ka opstanku u Superligi.

Budvanke su danas u Nikšiću savladale ekipu Tempa sa 3:1, u prvoj utakmici baraža.

Tempo je dobio prvi set na razliku 26:24, ali to nije pokolebalo ekipu Predraga Ćorluke da preokrene.

U drugom setu Mediteran je bio ubjedljiv 25:13, dok je treći period bio ključan u današnjoj utakmici.

Pri rezultatu 21:19 za Tempo, trener Mediterana Predrag Ćorluka zatražio je tajm aut, koji je urodio plodom za preokret 23:21. Potom je Vanja Matunović poentirala za ekipu Mediterana na set lopti, pa su Budvanke dobile set 25:23.

U četvrtom dijelu igre nije bilo dileme – Mediteran je ubjedljivo sa 25:18 osigurao pobjedu.

Revanš je u srijedu u Budvi od 19 sati.

Tempo – Mediteran 1:3

(26:24, 13:25, 23:25, 18:25)

Nikšić – SC “Nikšić”. Gledalaca: 50. Sudije: Nemanja Radivojević i Nikola Pejović.

Tempo: Lučić (libero), Lalatović, V. Backović, A. Backović, T. Vulanović, Ćetković, Đilas (libero), Bulajić, H. Tijanić, Striković, Đurković, D. Vulanović, Knežević, M. Tijanić.

Mediteran: Zvicer, Rajović, Novaković, Matunović, A. Kovačević, Đurašić (libero), Manojlović, Gudelj, Nikaljević, Mijović, Šćekić (libero), J. Kovačević, Delibašić, Zlotvorović.