21-02-2022

Pehar za najbolju stranu reprezentaciju sa Omladinske zlatne rukavice

Međunarodni turnir “Omladinska zlatna rukavica” održan je u Srbiji u trodnevnom aranžmanu. Bokseri iz pet zemalja imali su priliku da odmjere snage u dvorani Sportskog centra Rakovica. Epidemiološka situacija nije dozvolila prisustvo publike.

U pratnji selektora, Nikole Ružića, trenera, Mugoše Kovačevića, Milana Jovićevića i Momčila Zlatičanina, naši takmičari ostvarili su sledeće rezultate:

Božović Filip, u kategoriji do 54 kg, prvog dana Turnira izgubio je meč protiv Makedonca, Shehabija Hadla.

Đinović Tomislav, u kategoriji do 60 kg, prvog dana Turnira, dobio je meč protiv domaćina Beriše Vladimira. Drugi dan Turnira takođe je bio uspješan za njega dobivši meč protiv Makedonca Eliu Enisa. Osvojio je zlatnu medalju dobivši finalni meč protiv domaćina Mošorinskija Strahinje.

Marinović Vito, u kategoriji do 71 kg, izgubio je meč protiv Hodžića Eldara, predstavnika BIH.

Radenović Nikola, u kategoriji do 71 kg, prvog dana Turnira, dobio je meč protiv domaćina Dragišića Nemanje. Drugog dana Turnira izgubio je meč od domaćina Tomića Darija i tako osvojio bronzanu medalju.

Brajković Andrija, u kategoriji do 92 kg, prvog dana Turnira, dobio je meč domaćina Mitrovića Borisa. Drugog dana Turnira je takođe trijumfovao protivdomaćina Doškovića Ivana. Finalni meč protiv izgubio je protiv Novičića Strahinje i tako osvojio srebrnu medalju.

Softić Menan, u kategoriji do 92 kg, svoj prvi meč imao je drugog dana Turnira, ali izgubio je protiv domaćina Novičića Strahinje.

"Naš tim osvojio je pehar za najbolju stranu reprezentaciju", istakli su u saopšenju, iz BSCG.