07-03-2021

Petrovac poveo, Budućnost ubjedljivo slavila na kraju

Fudbaleri Petrovca poraženi su sa ubjedljivih 4:1 od Budućnosti u juče odigranom susretu 23. kola Telekom Prve crnogorske lige. Iako su na poluvrijeme otišli sa golom prednosti, lider i aktuelni šampion uspio je da preokrene rezultat u nastavku.

Petrovac je poveo u 27. minutu kada je protivničku mrežu sa bijele tačke zatresao Mikijelj. Gosti iz Podgorice kasnije su promašili penal, ali su u nastavku iskoristili kazneni udarac i gol za izjednačenje postigao je Ivanović - igrao se 49. minut. Zarubica je u 54. i 80. povisio na 3:1, a konačan rezultat susreta postavio je Đukanović u 86. minutu.

"Nebesko-plavi" doživjeli su treći uzastopni poraz u domaćem šampionatu, posljednji su na tabeli sa šest bodova manje od OFK Titograda, a osam od Jezera - timova koji su u zoni baraža za opstanak.

Prvo mjesto ubjedljivo zauzima Budućnost, a na drugom i trećem su Sutjeska i Dečić. Rudar je četvrti, Iskra peta, Podgorica šesta, a Zeta sedma.