23-02-2023

Poraz Petrovca na gostovanju Jedinstvu

Fudbaleri Petrovca poraženi su danas na gostovanju Jedinstvu sa 2:1 u susretu 21. kola Meridianbet Prve crnogorske lige.

Prvo poluvrijeme u Bijelom Polju završeno je bez golova, da bi prednost domaćoj ekipi donio Amir Muzurović u 50. minutu. Petrovčani stižu do izjednačenja preko Dejana Perovića u 87, a Sead Dacić donosio pobjedu Jedinstvu u šestom minutu sudijske nadoknade.

U narednoj rundi Petrovčani će dočekati Dečić sljedećeg utorka, a Jedinstvo će biti domaćin Jezeru.

Mornar iznenadio lidera tabele u Baru

Kiks Petrovca nije iskoristio tivatski Arsenal koji je pretrpio minimalni poraz na strani od Jezera, a da li će izabranici Mladena Lambulića ostati treći na tabeli zavisi od ishoda meča Dečić - Jedinstvo koji je u toku.

Kada su utakmice 21. kola domaćeg prvenstva u pitanju, Iskra je savladala Rudar sa 2:1 i upisala nova tri boda važna u borbi za opstanak. Veliko iznenađenje priredio je Mornar koji je kod kuće pobijedio lidera šampionata Sutjesku sa 3:2, što znači da Budućnost protiv Dečića eventualnom pobjedom ponovo dolazi na čelo tabele.