09-03-2022

Poraz Petrovca od Iskre

Fudbaleri Petrovca poraženi su u gostima od Iskre rezultatom 2:0 u današnjem susretu 23. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Prednost Danilovgrađanima donio je Sekulić u 41. minutu, što je bio i ishod prvog poluvremena. Strijelac drugog gola za Iskru bio je Tučević u 61. minutu.

Petrovac je upisao sedmi ovosezonski poraz, Iskra 11 pobjedu.

"Nebesko-plavi" ostaju peti na tabeli, na bod su zaostatka od zone evropskih kvalifikacija. Njihov današnji rival novim trijumfom popravio je plasman i trenutno su treća ekipa domaćeg prvenstva.

Sljedeći rival izabranika Nikole Rakojevića biće Dečić, ta utakmica na programu je u nedjelju. Istog dana Iskra će gostovati Mornaru.

U okviru 23. runde odigrana su još četiri susreta. Jezero je bilo ubjedljivo protiv Podgorice 4:0, a Rudar i Mornar odigrali neriješeno bez golova.

Budućnost je savladala Zetu sa 2:1, a Sutjeska Dečić rezultatom 2:0.

Vodeće mjesto na tabeli pripada ekipi Sutjeske, koja ima sedam bodova viška u odnosu na Budućnost. Treći je Dečić sa 38 osvojenih bodova, slijede Iskra i Petrovac. Budućnost i Dečić imaju utakmicu manje u odnosu na ostale timove crnogorske lige.

Šesti je Mornar, sedmi Rudar, a u zoni baraža za opstanak su Jezero i Podogrica. Na začelju tabele nalazi se Zeta.