16-12-2021

Vaterpolisti Budve pobijedili Kataro

Vaterpolisti Budve savladali su večeras Kataro sa 9:8 i pobjedom okončali drugi turnir Kupa Crne Gore koji se održava na bazenu "Dragan Trifunović" u našem gradu.

Kotorani su bolje otvorili duel i prvu četvrtinu dobili rezultatom 4:2. U drugom dijelu imali su i tri gola prednosti, ali su Budvani nametnuli svoju igru i stigli na plus dva uoči posljednje četvrtine.

Kataro je do kraja uspio da priđe samo na gol razlike, pa su izabranici Igora Martinovića upisali drugi ovosezonski trijumf u Kup takmičenju, ponovo nad istim rivalom.

Kod Budve po dva pogotka postigli su Latinović, Kovačević i Ćetković, u redovima Katara sa tri gola istakao se Milaš.

Dvije ekipe boriće se za treće mjesto u Kupu, na turniru koji će biti odigran u Podgorici.

O osvajaču trofeja odlučuju aktuelni šampion Jadran i Primorac, koji će, prije toga, večeras od 19 sati odigrati meč u Budvi.