12-10-2021

Završen spektakularni Challenge Budva

Opština Budva, SRD “Road Runners Montenegro” i Turistička organizacija Budve su od 9. do 10. oktobra , u Budvi, organizovali manifestaciju pod nazivom Challenge Budva – Montenegro. Prvog dana, 9. 10. na programu su bile „Kids Run“ i „Fast Run 5K“, dok je u nedjelju 10. 10. 2021. godine održan glavni događaj – triatlon trka Challenge Budva, na kojoj je učešće uzelo preko 120 takmičara.

Završen spektakularni Challenge  Budva | Radio Televizija Budva

Na triatlon trci je učestvovalo 40 profesionalnih triatlonaca, koji su se nadmetali za neku od nagrada iz ukupnog fonda od 19.000€.

"Nakon 1.9km plivanja, 90km voženja bicikla i 21km trčanja, u muškoj konkurenciji, prvi je kroz cilj prošao Njemac, dvostruki svjetski prvak, Patrik Lange (Njemačka), sa vremenom 3:48:21. Drugo mjesto je zauzeo iskusni Ruedi Vild (Švajcarska) koji je trku završio za 3:50:23. Treće mjesto je pripalo Nils Frommholdu (Njemačka) - 3:51:27", saopšteno je iz organizacije takmičenja.

Kada su dame u pitanju, neprikosnovena je bila Lucy Hall (Velika Britanija) - 4:17:09. Drugoplasirana je bila Emma Bilham (Švajcarska) - 4:19:23, dok je treće mjesto zauzela Els Visser (Holandija) - 4:21:41.

Organizatori takmičenja zahvaljuju partnerima trke, volonterskim timovima, i cjelokupnoj lokalnoj zajednici na podršci u cilju promocije Crne Gore kao izuzetne turističke i sportske destinacije.

"Da su naši napori ka ostvarivanju ovih ciljeva prepoznati i od gostiju iz inostranstva najbolje govore njihove riječi hvale na urađenom, te uvjeravanja o ponovnom dolasku u Crnu Goru", zaključili su.