17-07-2019

Fudbaleri Sutjeske nakon boljeg izvođenja penala savladali su Slovan i izborili plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona!

Fudbaleri Sutjeske izborili plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona! | Radio Televizija Budva

Share
image Foto: Twitter
Nikšić slavi, Sutjeska nakon penala i drame izbacila Slovan, neka se spremi APOEL!

17/07/2019 - 20:08 Fos Media 782
Istorijski meč u Nikšiću, nakon što je regularni dio završen rezultatom 1:1, baš kao i meč u Slovačkoj, igrali su se produžeci, a onda izvodili i penali.

Slovaci su vodili od 49. minuta golom Šporara nakon što se najbolje snašao u šesnaestercu i gužvi u odbrani Sutjeske.

Nikšićani su do poravnanja došli u 93. minutu i to golom Aleksandra Šofranca na minut i po do kraja, pa je uslijedio pravi delirijum na stadionu kraj Bistrice.

U produžecima nije bilo golova, pa su usijedili penali u kojima je sreća bila na starni Sutjeske.

Junak je bio Vladan Giljen koji je odbranio dva penala gostima i obezbijedio trijumf svom timu.

Sutjeska će u istorijskom drugom kolu kvalifikacija igrati protiv kiparskog velikana APOEL-a, već narednog utorka ili srijede.

SUTJESKA - SLOVAN 4:3, nakon penala

Kraj meča, Sutjeska je slavila nakon penala 3:2, ukupno 4:3.

Završen je i drugi produžetak, šutiraće se penali!

110. Minut - Pokušaj Slovana preko Dražića, ali preko gola.

Kraj prvog produžetka, bez pogodaka.

101. Minut - Pokušava Sutjeska, ali bez uspjeha sada u produžetku.

94. minut - Osmajić je bio u velikoj prilici, ali lopta ide pored gola.

90. Minut - Počeo je prvi produžetak u Nikšiću.

Kraj regularnog dijela, gledaćemo produžetke!

93. Minut - Gooooool, Šofranac je pogodio, kakvo oduševljenje! Sutjeska je poravnala!

88. Minut - Pokušao je Vlaisavljević prodorom, ali bez uspjeha.

78. Mint - Teško sada Sutjeska dolazi do šansi, Slovan je zatvorio prilaze golu.

70. Minut - Pokušava Sutjeska, ali se Slovan sada uspješno brani.

59. Minut - Slovaci su pogodili stativu, velika je ovo šansa bila za goste.

55. Minut - Kolosalna šansa za Sutjesku, ali Ćetković je promašio.

49. Minut - Gol, poveli su gosti u Nikšiću! Šporar je iskoristio gužvu u šesnaestercu Nikšićana.

47. Minut - Velika prilika za Slovan već na startu drugog dijela, ali brani Giljen.

46. Minut - Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena, bez pogodaka, dobra predstava Sutjeske!

38. Minut - Dobar pokušaj Kojaševića iz slobodnjaka, ali preko gola.

35. Minut - Moha je zaprijetio, bila je ovo dobra šansa za goste.

28. Minut - Opasan pokušaj za Slovan iz slobodnjaka, ali na svu sreću iznad gola.

23. Minut - Izvršio je Slovan pritisak, ali se Sutjeska polako oslobađa.

14. Minut - Pokušaj Slovana preko Ljubičića, ali Giljen brani.

9. Minut - Kojašević je pokušao iz slobodnog udarca, ali ostaje 0:0.

5. Minut - Velika šansa za Sutjesku, ali Kojašević šutira iznad gola.

4. Minut - Slovan je prvi zaprijetio, ali se Sutjeska odbranila.

1. Minut - Počeo je meč na stadionu kraj Bistrice.

Sastav Sutjeske: Giljen - Ciger, Bulatović, Šofranac, Nedić - Eraković, Janković - Kojašević, Ćetković, Vučić (C) - Marković

U prvom meču Sutjeska je ostvarila odličan rezultat 1:1 koji je vpdi u drugo kolo kvalifikacija, ali će večeras na stadionu kraj Bistrice morati da pruži još jednu odličnu partiju.

U slučaju prolaska dalje crnogorski šampion će igrati protiv APOEL-a.