22-01-2020

Ajkule pobijedile Italiju 10:8

Crnogorski vaterpolisti pobijedili su Italiju rezultatom 10:8 u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.

Briljantna igra naše vaterpolo selekcije i velika pobjeda nad svjetskim šampionima. Izabranici Vladimira Gojkovića su opet među četiri najbolja tima kontinenta.

Prvo poluvrijeme protiv Italijana napadački je bilo briljantno. 7:6 vodili smo poslije dvije četvrtine.

Onda u nastavku defanzivna pjesma. Odbrana na nivou, Dejan Lazović savršen. Italijani su vidjeli u nastavku hobotnicu na našem golu, pa nijesu smjeli ni da šutiraju.

Najčešće ni igrač više (2/15) im nije ništa donosio. Potpuno smo izludjeli rivala!

Sa druge strane igrač više odlično iskorišćen, Marko Petković se istakao sa četiri gola!

Tok meča:

IV četvrtina

KRAJ!!! POBJEDA!!!!!!!!!!!!!!!!

HOBOTNICA LAZOVIĆ! Još minut i po

10:8 Prvi gol Italijana u posljednjem periodu. Imaju sada ogromnu pomoć sudija. Bukvalno svaki napad igrač više.

10:7 GOLLLL LEKA, iz peterca! Plus tri!

U posljednji period ulazimo sa dva gola razlike. Odbrana fenomenalna u trećem periodu. Igramo na vrhunskom nivou!

III četvrtina

9:7 GOL. Marko Petković kao mašina danas igra. Prvi put idemo na plus 2!

8:7 Spajić sa igračem više. Igramo fneomenalno sa čovjekom više u bazenu 4/6.

7:7 Drugi gol Figarija. Imali smo veliku šansu da odemo na plus 2, ali nas Italijani hvataju.

II četvrtina

Imamo prednost nakon dvije četvrtine!

7:6 GOL. Dragan Drašković. Opet imamo prednost!

6:6 Pa odavno bolje nije funkcionisao igrač više. Marko Petković gol broj tri!

5:6 Figari nas opet kažnjava sa igračem manje.

5:5 Golčina Draška Brguljana. Moramo bolje u odbrani. Napad funkcioniše besprekorno.

4:5 Dolće nam daje gol. Ne uspijevamo da se odbranimo.

4:4 Koristimo igrača više, Marko Petković daje drugi gol!

3:4 Italijani prvi put vode. Iodiće je kaznio lošu reakciju naše odbrane.

I četvrtina

3:3 Luongo sa igračem više. Drugi put sudije isključuju našeg igrača iako je lopta daleko. Tako da Italijani ostaju sami na golmana!

3:2 Prva kontra i to za naše. Dragan Drašković! Opet vodimo!

2:2 Ečenike je postigao gol. Loša reakcija Lazovića.

2:1 Pa sjajan start. Đuro Radović!

1:1 Bodegas je odmah uzvratio sa igračem više.

1:0 GOL! Marko Petković sa igračem više!

Počeo je duel!

“Ajkule” će protiv zvaničnih prvaka svijeta pokušati da naprave iznenađenje i plasiraju se u borbu za medalje.

Ekipa Vladimira Gojkovića ostvarila je u Budimpešti cilj postavljen pred početak šampionata, a to je mjesto među osam ekipa, koje garantuje plasman na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre.

Protiv Italije će naši momci pokušati da naprave još jedan odličan rezultat i dođu na pobjedu do odličja.

Bolji iz današnjeg meča će u polufinalu igrati sa pobjednikom duela Mađarska – Rusija, koji počinje u 19 sati.