09-04-2022

Dva zlata, jedno srebro i jedna bronza za naše boksere na turniru u Albaniji

Međunarodni bokserski turnir “Memprial Vllaznia” tradicionalno je održan je 8. i 9. aprila u Skadru. Naše takmičare na Turniru ispratili su direktor reprezentacije Dragan Đuričković, trener Stevan Sjekloca (BK Budva), kao i sudija Blažo Jabučanin.

Na turniru je učestvovalo četvoro crnogorskih boksera i ostavrili su sljedeće rezultate:

Edin Alković u kategoriji do 63,5 kg je voljom žrijeba direktno u finalnom meču savladao Ibrahoma Mezana iz Albanije osvojio je zlatnu medalju.

Milorad Purić u kategoriji do 86 kg pobijedio je polufinalni meč Albanca Besara Sule i u finalnom meču pobijedio je na poene kolegu iz reprezentacije Petra Liješevića te osvojio zlatnu medalju.
Liješevćc je u polufinalu ubjedljivo pobijedio Remza Mustafica sa Kosova i ovoga puta osvaja srebro.

Dimitrije Milić osvojio je bronzanu medalju nakon što je u polufinalnom meču u kategoriji +92 kg izgubio meč od domaćeg Gelijana Rojkoa.