25-10-2021

EP za mlade: Crnogorski bokseri na diobi petog mjesta

Završeno je Evropsko prvenstvo u boksu za mlade na kojem su crnogorski bokseri osvojili četiri medalje, i to po jednu zlatnu i srebrnu i dvije bronzane. Tim učinkom naša selekcija zauzela je peto mjesto, koje dijeli sa bokserima Španije i Njemačke.

Bojana Gojković (57 kg) osvojila je zlatnu medalju pobjedivši Ruskinju, Alinu Puškar na EUBC Evropskom prvenstvu u boksu za mlade. Bojana je četvorostruka prvakinja Evrope.

Đorđe Smolović je izgubio u finalnom meču protiv Rusa, Danila Prokudina, i time osvojio srebrnu medalju na EUBC Evropskom prvenstvu u boksu za mlade.

Damjan Liješević (67 kg) i Đorđe Lainović (71 kg) osvojili su bronzane medalje na EUBC Evropskom prvenstvu u boksu za mlade.

Kada su osvojene medalje u pitanju, prva pozicija je pripala selekciji Rusije (21 medalja), drugi su bokseri Ukrajine (14 medalja), a treći takmičari iz Turske (šest medalja).

"Dvadeset pet finala održano je osmog takmičarskog dana na EUBC Evropskom prvenstvu u boksu za mlade EUBC u Budvi. Grčka, Norveška i Španija osvojile su prve zlatne medalje u istoriji šampionata, dok su Bojana Gojković, Nadežda Golubeva, Azalija Amineva, Radoslav Rosenov i Vilijam Čolov ponovo osvojili medalje. Ukupno impresivan broj od 27 država osvojilo je najmanje jednu medalju, a 18 zemalja je predstavljalo 25 finala", saopšteno je iz Bokserskog saveza Crne Gore (BSCG).

Tehnički delegat EUBC Evropskog prvenstva za mladeu boksu bila je gospođa Susanne Karrlander iz Švedske.

Albanija, Jermenija, Azerbejdžan, Bjelorusija, Belgija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Hrvatska, Kipar, Češka Republika, Danska, Estonija, Finska, Gruzija, Njemačka, Grčka, Mađarska, Izrael, Italija, Kosovo, Letonija, Litvanija, Moldavija, Crna Gora, Holandija, Sjeverna Makedonija, Norveška, Poljska, Rumunija, Rusija, Srbija, Slovačka, Slovenija, Španija, Švedska, Švajcarska, Turska i Ukrajina borile su se za medalje.

"Bezbjednost svih učesnika, kontinuirani ljekarski pregledi, socijalno distanciranje, higijenske pripreme, nošenje maski i sve zdravstvene kontrole bili su odgovornost lokalnih organizatora u Crnoj Gori, kao i izbjegavanje novih slučajeva Covid-19", kazali su iz BSCG.

Evropsko prvenstvo za mlade u Budvi odražano je u Budvi u periodu od 13. do 24. oktobra.

Pravo učešća imali su bokseri rođeni 2003. i 2004. godine. Na šampionatu su predstavljene nove težinske kategorije za mlade, djevojčice su mogle da učestvuju u 12, a dječaci u 13 različitih težinskih kategorija.

Tehnički delegat Evropskog prvenstva bila je Suzen Karlander iz Švedske.