23-11-2020

Gojković i Liješević prvaci Evrope

Budvanski bokseri Bojana Gojković i Petar Liješević osvojili su zlatne medalje na Evropskom prvenstvu za mlade u Budvi.

Gojković i Liješević prvaci Evrope | Radio Televizija Budva

Gojković je u finalnom meču kategorije do 57 kilograma pobijedila Poljakinju Izabelu Roskoček i treći put uzastopno postala prvakinja Evrope.

Članica Budve voljom žrijeba direktno se plasirala u polufinale, a finalnu borbu izborila je pobjedom protiv Tare Bohatjuk iz Bosne i Hercegovine, prekidom u prvoj rundi.

Prošle godine imala je 17 mečeva i ostvarila maksimalan učinak na osam međunarodnih turnira, a treći put uzastopno osvojila je zlatnu evropsku medalju bez izgubljene runde.

Ovu godinu počela je trijumfom na međunarodnom turniru A kategorije – Kup nacija u Somboru.

Liješević je do zlatnog odličja u kategoriji do 81 kilogram došao pobjedom protiv Rusa Ramazana Dadajeva, jrednoglasnom odlukom sudija.

Član Budve u četvrtfinalu prekidom je slavio protiv Čeha Mihala Lanika, dok je juče u polufinalnoj borbi eliminisao Almira Memića iz Srbije.

Crnogorski bokseri šampionat su završili sa četiri medalje, a osim dvije zlatne osvojene su i dvije bronzane.

Bronzani su bili Miloš Krasnići do 74 i Nina Radenović do 64 kilograma.

U četvrtfinalnim borbama zaustavljeni su Luka Gačević (do 60), Damjan Liješević (do 64) i Nela Radenović (do 60), dok su u osmini finala eliminisani Đorđe Smolović (do 69) i Andrija Lambulić (do 91).

Šampionat u Budvi okupio je 175 boraca, 113 u muškoj i 62 u ženskoj konkurenciji iz 22 države.