15-06-2023

Kadetkinje Mediterana prvakinje Crne Gore, Budvi treće mjesto

Odbojkašice Mediterana osvojile su titulu prvaka Crne Gore u kadetskoj konkurenciji na finalnom turniru koji je održan danas u sali SMŠ "Golubovci" u Zeti. Na ovom takmičenju učestvovala je i ekipa Budve koja je zauzela treće mjesto.

U finalu ekipa Mediterana savladala je ekipu Jedinstva rezultatom 3:1 (23:25, 25:18, 25:18, 25:8) i time osvojila šampionski pehar u konkurenciji kadetkinja za sezonu 2022/2023.

U utakmici za 3. mjesto, kadetkinje Budve slavile su protiv Gimnazijalca 3:1 (25:9; 21:25; 25:21; 25:10).

Pehar šampionu kao i zlatne medalje ekipi Mediterana uručio je Nikola Kažić, direktor reprezentacija OSCG.

Pehar za drugo mjesto i srebrne medalje ekipi Jedinstva uručio je Nikola Kažić, direktor reprezentacija OSCG.

Pehar za treće mjesto i bronzane medalje ekipi Budve, uručio je Nikola Kažić, direktor reprezentacija OSCG.

Pojedinačne nagrade uručio je Mladen Miladinović, selektor ženske U19 reprezentacije Crne Gore.

Za najbolju igračicu kadetskog prvenstva proglašena je Varja Delibašić iz ekipe Mediterana.

Za najboljeg tehničara kadetskog prvenstva izabrana je Teodora Dangubić iz ekipe Jedinstva.

Za najboljeg primača servisa kadetskog prvenstva izabrana je Jovana Kovačević iz ekipe Mediterana.

Za najboljeg srednjeg blokera kadetskog prvenstva izabrana je Staša Mitrović iz ekipe Budve.

Za najboljeg libera kadetskog prvenstva izabrana je Sara Šćekić iz ekipe Mediterana.

Iz Odbojkaškog saveza Crne Gore podsjećaju da je finalni turnir održan u njihovoj organizaciji, uz podršku Ministarstva sporta i mladih.