14-11-2021

Karatisti Starog grada osvojili 15 medalja u Mostaru

Takmičari Karate kluba „Stari grad“ osvojili su 15 medalja na četvrtom po redu turniru „Mostar open“ koji je održan juče u istoimenom gradu u Bosni i Hercegovini.

Na takmičenju je učestvovalo 415 karatista iz 40 klubova iz Crne Gore, Srbije, Hrvatske, Austrije, Slovenije i Bosne i Hercegovine.

Karatisti Starog grada osvojili su osam zlatnih, pet srebrnih i dvije bronzane medalje, kao i prvo mjesto u generalnom plasmanu.

Do dva zlata došao je Đorđe Šuleić, a po jedno najsjajnije odličje osvojile su Teodora Medojević i Teodora Ćorović. Zlato je osvojio i kata tim dječaka 2010-A13 u sastavu: Uroš Stevović, Andrej Božović i Dražen Purović, kao i ženski kata juniorski i kadetski tim za koji su nastupile Una Vučićević, Nina Pešić i Lana Čormaković.

Dva srebra osvojio je Uroš Stevović, kao i jednu bronzu. Srebrne medalje zaslužili su i Lana Čormaković, Luka Milić i kata tim djevojčica 2008-09 u sastavu: Una Vučićević, Nina Pešić i Lana Čormaković.

Bronzu su zaslužili Teodora Gracun i Andrej Božović.