12-11-2021

Marinković i Vušurović osvojili srebrne medalje

Crnogorski kik bokseri Nikola Marinković i Pavle Vušurović sa srebrnim medaljama završili su nastup na Evropskom prvenstvu za kadete i juniore u Budvi.

Marinković (lou kik, do 75) je u meču za titulu izgubio od Jovana Tišme iz Srbije jednoglasnom odlukom sudija. Naš takmičar prolaz u finale izborio je pobjedom protiv Mateja Medvedeva iz Hrvatske.

Vušurović (lou kik, do 71) je u finalu prekidom u trećoj rundi poražen od Rusa Nikitina Kirilja.

Sjutra će se za zlato boriti Miloš Mugoša (lou kik, preko 91). Protivnik mu je Aleksandar Dondur iz Srbije. Zvanični evropski prvak, ostvario je dva trijumfa na turniru. U četvrtfinalu bio je bolji od Rusa Andreja Grosula, dok je u polufinalu eliminisao Mikaela Golubovića iz Hrvatske.

Nemanja Radnjić (kik lajt, do 42) juče je osvojio je srebrno odličje.

Osim njega, medaljama, bronzanim, okitili su se Nikola Jovetić (lou kik, do 63,5), Faruk Dacić (lou kik, do 67) i Lazar Madžarović (lou kik, do 67).