11-10-2020

Novak položio oružje pred "Kraljem šljake": Nadal osvojio RG i izjednačio vječni rekord Federera!

Najbolji teniser planete Novak Đoković poražen je u finalu Rolan Garosa od Rafaela Nadala - 6:0, 6:2 i 7:5 i Španac je osvojio 13. trofej u Parizu.

Novak položio oružje pred

Nadal se pobjedom izjednačio po broju Grend slem trofeja sa Rodžerom Federerom (20), a Novak je ostao na 17 i propustio je svoju priliku da se približi spomenutoj dvojici.

Meč je odlučio najprije Novakov loš servis i nekonstantni udarci tokom prva dva seta, Nadalova fanatična odbrana, da bi treći set bio riješen u nekoliko detalja i dva poena 11. gema kada je Španac napravio prelomni brejk u meču.

Do tog trenutka je pokazivao znake slabosti, pretrpio je prvi brejk u meču i Đoković je bio nešto sigurniji. Na 5:5 i 30:30, Đoković je odigrao udarac koji je glavni sudija ocijnio kao milimetarski aut, da bi onda Nadal na brejk lopti zaustavio poen odmah poslije servisa Đokovića.

Sudija je opet pogledao mjesto gde je pala loptica, utvrdio da je u autu i duplom greškom je Rafa napravio ključni brejk za 6:5 i odservirao za pobjedu.

Nadal se sada izjednačio sa Rodžerom Federerom po broju osvojenih Gren slemova - ukupno 20, dok Novak ima tri manje.

Izvor: Telegraf.rs