01-03-2023

Petrovac savladao Dečić na domaćem terenu

Fudbaleri Petrovca savladali su sinoć Dečić kod kuće sa 2:1 u utakmici 22. kola Meridianbet Prve crnogorske lige. Prvim trijumfom u proljećnjem dijelu sezone izabranici Mladena Lambulića zadržali su i učvrstili se na trećem mjestu na tabeli.

Petrovčane je u vođstvo doveo Nikola Zvrko u 24, a autogolom Igora Ćukovića u 39. minutu nebesko-plavi su došli od prednosti od 2:0.

Počasni gol za Dečić postigao je Danilo Pešukić u 67. minutu.

Petrovac je pokazao reakciju nakon poraza od Jedinstva u gostima u prošlom kolu. Izabranici Mladena Lambulića u nastavku šampionata imaju učinak od po jedne pobjede, remija i poraza.

Dečić je produbio rezultatsku krizu, tim iz Tuzi na prethodnih 14 susreta ima samo dvije upisane pobjede.

U narednom kolu Petrovac će gostovati Jezeru, Dečić dočekuje ekipu Rudara.

Nova pobjeda Sutjeske, remi Arsenala i Mornara

Juče su odigrana još dva susreta domaćeg prvenstva. Sutjeska je u Nikšiću pobijedila Iskru sa 2:1, a u okršaju primorskih rivala Arsenal i Mornar remizirali su bez golova.

Mečevi Jedinstvo - Jezero i Rudar - Budućnost su odloženi.

Prva na tabeli je Sutjeska sa 43, drugoplasirana Budućnost ima dva boda i meč manje, a Petrovac je treći sa 32 boda - dva više od tivatskog Arsenala.

Petoplasirani Dečić ima 28, a Mornar i Jedinstvo po 26 bodova.

U zoni baraža za opstanak su Jezero (25) i Iskra (23), dok posljednji Rudar ima 20 bodova.