21-09-2019

Poraz vaterpolista u Dubrovniku

Povratnik u prvi razred Regionalne lige, VK Budva Budvanska rivijera, doživjela je poraz od dubrovačkog Juga Adriatic osiguranje u utakmici prvog kola Regionalne vaterpolo lige rezultatom 23:9 (5:1, 6:4, 7:2, 5:2).

Poraz vaterpolista u Dubrovniku | Radio Televizija Budva

Osim početnih 0:1 gostiju, sve ostalo bilo je u znaku domaćina. Već u prvoj četvrtini Jug AO je sa 5:1 najavio sigurnu pobjedu.

Najbolji strijelac Budve bio je Milardović sa četiri gola, Petar Ćetković sa dva dok su S. Ćetković, Klikovac, Vukmirović postigli po jedan. Golman Lazović je upisao tri odbrane, Mandić jednu.

Prvi strijelac Juga bio je povratnik Paulo Obradović sa pet postignutih golova dok je četiri gola dao Alex Papanastasiou, po tri su postigli Loren Fatović i Luka Lončar, Marko Žuvela dva dok su se Filip Kržić, Xavi Garcia, Luka Lozina i Hrvoje Zvono po jednom upisali u strijelce.

Toni Popadić koji je branio prve tri četvrtine upisao je devet obrana dok je Toni Jarak u posljednjoj četvrtini imao jednu obranu.