03-11-2021

Stefan Vukotić i Lidija Caković zlatni duo mix par u Abu Dabiju

Prvi takmičarski dan na Svjetskom prvenstvu u džiu džici za takmičare do 16, 18, 21 i seniore u Abu Dabiju bio je veoma uspješan za reprezentativce Crne Gore, pošto su osvojili čak osam medalja – po jedno zlato i srebro i tri bronze, saopšteno je iz Džiu Džica Saveza Crne Gore.

Stefan Vukotić i Lidija Caković zlatni duo mix par u Abu Dabiju | Radio Televizija Budva

Zlatnim odličjem okitio se duo miks šou par Stefan Vukotić– Lidija Caković u seniorskoj konkurenciji, a srebrom drugi naš duo miks šou par Vuk Dragutinović – Aleksandra Popović takodje u seniorskoj konkurenciji.i Stojanović Elena, U16, borbe - 57 kg, Bronzane medalje osvojili su u borbama Filip Popović u kategoriji do 73 kg do 16 godina i Luka Trninić do 66 kg do 18 godina, Ćorović Stefan, U16, borbe -42 kg, Vukčević Andjela, U21, borbe +70 kg te seniorski duo klasik sistem Stefan Vukotić – Filip Pešić.

Drugog takmičarskog dana na šampionatu u Abu Dabiju od crnogorskih reprezentativaca nastupiće: Vedrana Praščević (U16, borbe -52 kg), Kristina Radosavović (U16, borbe - 63 kg), Selma Ličina (U21, borbe -63 kg), Aleksa Radulović (U21, borbe -77 kg), Mladen Bojanović (U21, borbe -85 kg), Krsto Radulović (U21, borbe -94 kg), kao i takmilčari u duo klasik sistemu u seniorskoj konkurenciji, navedeno je u saopštenju.