29-04-2019

Tadić drugi u Zagrebu

Crnogorski paraolimpijac Ilija Tadić osvojio je drugo mjesto u trci na 50 metara slobodnim stilom u spojenim kategorijama na međunarodnom sankcionisanom plivačkom mitingu u Zagrebu.

Tadić drugi u Zagrebu | Radio Televizija Budva

Tadić je trku završio za 27 sekundi i 40 stotinki, što nije bilo dovoljno za normu za Svjetsko prvenstvo.

Norma za šampionat svijeta u Londonu iznosi 27,18 sekundi.

U zagrebu nastupila su 103 plivača.

Trener Danijela Franeta kazala je da je zadovoljna Tadićevim nastupom i rezultatom na 50 metara imajući u vidu da je plivao prehlađen pod antibioticima.

“Bio je na 20 stotinki od norme za SP. Sigurna sam da će na jednom od dva naredna takmičenja iz svjetske serije u Linjanu (od 22. do 26. maja) i Berlinu (od 6. do 9. juna) izboriti vizu za London a zatim i pokušati da ostvari naš primarni cilj, plasman na Paraolimpijske igre u Tokiju”, rekla je Franeta.

Tadic je kao sedmi zavrsio trku na 100 metara kraul u vremenu minut, devet sekundi 84 stotinke u konkutenciji 65 takmičara.

Izvor: Mina servis